Fitness Classic 20.-21.4.2019 – Kaikki tulokset!
Tänä viikonloppuna Helsingin Kulttuuritalolla järjestettiin jälleen perinteinen Fitness Classic, jossa kilpailtiin kahden päivän aikana lukuisissa fitness- ja keholajeissa. Tästä postauksesta löydät kaikkien viikonloppuna kilpailtujen sarjojen tulokset.
Fitness Classic 20.-21.4.2019 – Kaikki tulokset!
Lauantai 20.4.2019
Lauantaina keskityttiin pääasiassa Masters- ja Juonior-sarjoihin, mutta oli mukana myös Classic physiquen ja Classic Bodybuildingin avoimet sarjat ja nähtiin lavalla myös Wheelchair bodybuilding kilpailu! Tässä lauantain kilpailujen tulokset:
Men’s physique masters:
1. Jussi Hartikainen, Team FysioMaker, Kuopio
2. Ville-Matti Vuorenmaa, Team Fit Body Pro, Rovaniemi
Fit Model -kilpailu:
1. Viivi Ranta-Krenkku, Pori
2. Road Castren, Helsinki
3. Ellen Sorja, Helsinki
Juniori SM:
Men’s physique:
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu
CBB:
1. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Kouvola
2. Jesse Ahvenkoski, Team Power Fit, Jyväskylä
3. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
4. Veeti Väliahdet, Team Powerfit, Vantaa
5. Joni Rikkonen, Lean Team, Helsinki
6. Arhan Ud-Din, Team Pro Level, Helsinki
Wellness:
1. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere
2. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Pieksämäki
4. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Sara-Maria Nevaranta, Team Sporttimekka, Pori
Body fitness -163cm:
1. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa
4. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja
5. Emma Lahti, Team Fitfarm, Tampere
6. Salla Raittila, Team Top Gun, Vaasa
Body fitness +163cm:
1. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
2. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
3. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
4. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
5. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
6. Ida Jouhki, Sensei Team, Espoo
Over all:
Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
Bikini fitness -164cm:
1. Nelli Pietilä, TeamXcore, Vantaa
2. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere
3. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
4. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Senja Karjalainen, Team Bull’s All Out, Helsinki
Bikini fitness +164cm:
1. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
2. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
3. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
4. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
5. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
6. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
Over all:
Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
Masters SM:
CBB Masters:
1. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
2. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
3. Henri Vaarala, Team Fysiomotion, Tuusula
4. Heikki Häkkinen, Team Power Gym, Kouvola
5. Mikko Ruokonen, Sensei Team, Vantaa
6. Ilpo Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
Body fitness 45:
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Petra Salonen, Team Bull’s All Out, Askola
3. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali
4. Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo
5. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia
6. Tanja Rajamäki, Team Bull’s All Out, Nuppulinna
Body fitness 40:
1. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
2. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
3. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
4. Minna Jaakkola, Team Fitfarm, Vimpeli
5. Anne Laukkanen, Team Fitfarm, Jyskä
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
Body fitness 35:
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
3. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
4. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Karin Purhonen, Team Power Gym, Ristiina
Over all:
Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
Bikini fitness 35:
1. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
2. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat
3. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
4. Nadezda Tishchenko, Team Solana, Helsinki
5. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro
6. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
Bikini fitness 40:
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulunsalo
3. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
4. Johanna Malmsten, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
5. Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Sonkajärvi
6. Jenni Sinisalo, Team Hei, Tampere
Bikini fitness 45:
1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
3. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
4. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki
5. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
6. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
Over all:
Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
Classic physique:
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Jyväskylä
CBB yleinen sarja:
1. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Kouvola
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
4. Jesse Ahvenkoski, Team Power Fit, Jyväskylä
5. Aram Hajipour, Team Green Best, Turku
6. Jesse Itäsaari, Team Solana, Helsinki
Wheelchair bodybuilding SM:
1. Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti
2. Teemu Tuominen, Team Optimal Fit K&M, Lahti
Lauantain tuloskortit pisteineen löytyvät TÄÄLTÄ
Sunnuntai 21.4.2019
Sunnuntaina vuorossa oli Fitness, Women’s physique, Wellness fitness, Men’s physique, Body fitness ja Bikini fitness avointen sarjojen osalta. Tässä kyseisten sarjojen tulokset:
Fitness:
1. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
Women’s physique:
1. Maija Kuusisto, Sensei Team, Alavus
2. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu
3. Agneta Honkala, Team Trifinity, Mustasaari
Wellness fitness -164cm:
1. Sari Uski, Team SPower, Turku
2. Karoliina Kangaskolkka, Team BalancedBody, Vantaa
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Tihusniemi
4. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
5. Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo
6. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo
Wellness fitness +164cm:
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
3. Laura Karvonen, Team Fysiomaker, Kuopio
4. Laura Kuittinen, Badass Athletes Athletes, Nurmes
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Mirja Heinonen, Team Power Fit, Vantaa
Over all:
Sari Uski, Team SPower, Turku
Men’s physique -178cm:
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
3. Honi Hasib, Crew03, Lahti
4. Qiang Huang, Team Solana, Helsinki
5. Miika Hiltunen, Team Pro Level, Tampere
6. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu
Men’s physique +178cm:
1. Kristian Lampinen, Team Bodywork, Helsinki
2. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
3. Dmitri Makarevits, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Valto Harvistola, Crew 03 Team, Lahti
5. Topias Lahti, Team Bodywork, Hämeenlinna
6. Niko Mattila, Team Balanced Body, Tampere
Over all:
Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
Body fitness -158cm:
1. Pirita Petäjä, Team Solana, Helsinki
2. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Rauma
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
5. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
6. Minna Pohjola, Team BodyRock, Turku
Body fitness -163cm:
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
Body fitness -168cm:
1. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
2. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
3. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
4. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
5. Henna Kosunen, Team East Body, Vantaa
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
Body fitness +168cm:
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
3. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
4. Harriet Lönnqvist, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
6. Pauliina Mäki, Team Bull´s All Out, Koskenkorva
Over all:
Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
Bikini fitness: -160cm:
1. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
2. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
3. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
4. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
5. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
6. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere.
Bikini fitness: -164cm:
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
3. Rosa Svenn, Team Balancedbody, Nokia
4. Emmi Juhala, Team FitLions, Tampere
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa.
Bikini fitness: -168cm
1. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
2. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
3. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
4. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
5. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
6. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli.
Bikini fitness: -172cm:
1. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
3. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
4. Silja Pihlaja, Team fitfarm, Tampere
5. Pinja Suomi, Team Strong Body, Lohja
6. Pinja Putkonen, Team Tähtikunto, Jyväskylä.
Bikini fitness: +172cm:
1. Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi
2. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
4. Jenna Seppälä, Team Sportlife, Rusko
5. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
6. Emmi Lohva, Team Fitfarm, Jyväskylä
Over all:
Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi
Sunnuntain tuloskortit pisteineen löytyvät TÄÄLTÄ
Uskomaton määrä kuvia viikonlopun kisoista löytyy TÄÄLTÄ
Fitness Classic 2019 – Sunnuntain tulokset!
Tänä viikonloppuna Helsingin Kulttuuritalolla järjestetään perinteinen Fitness Classic, jossa kilpaillaan kahden päivän aikana lukuisissa fitness- ja keholajeissa. Lauantaina keskityttiin pääasiassa Masters- ja Juonior-sarjoihin, mutta oli mukana myös Classic physiquen ja Classic Bodybuildingin avoimet sarjat ja nähtiin lavalla myös Wheelchair bodybuilding kilpailu! Lauantain kilpailujen tulokset löytyy kootusti TÄÄLTÄ.
Sunnuntaina vuorossa on Women’s physique, Fitness, Wellness fitness, Men’s physique, Body fitness ja Bikini fitness avointen sarjojen osalta. Tästä postauksesta löydät päivän mittaan kaikkien sarjojen tulokset mahdollisimman ajantasaisesti.
Fitness Classic 2019 – Sunnuntain tulokset!
Fitness:
1. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
Women’s physique:
1. Maija Kuusisto, Sensei Team, Alavus
2. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu
3. Agneta Honkala, Team Trifinity, Mustasaari
Wellness fitness -164cm:
1. Sari Uski, Team SPower, Turku
2. Karoliina Kangaskolkka, Team BalancedBody, Vantaa
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Tihusniemi
4. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
5. Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo
6. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo
Wellness fitness +164cm:
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
3. Laura Karvonen, Team Fysiomaker, Kuopio
4. Laura Kuittinen, Badass Athletes Athletes, Nurmes
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Mirja Heinonen, Team Power Fit, Vantaa
Over all:
Sari Uski, Team SPower, Turku
Men’s physique -178cm:
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
3. Honi Hasib, Crew03, Lahti
4. Qiang Huang, Team Solana, Helsinki
5. Miika Hiltunen, Team Pro Level, Tampere
6. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu
Men’s physique +178cm:
1. Kristian Lampinen, Team Bodywork, Helsinki
2. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
3. Dmitri Makarevits, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Valto Harvistola, Crew 03 Team, Lahti
5. Topias Lahti, Team Bodywork, Hämeenlinna
6. Niko Mattila, Team Balanced Body, Tampere
Over all:
Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
Body fitness -158cm:
1. Pirita Petäjä, Team Solana, Helsinki
2. 2. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Rauma
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
5. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
6. Minna Pohjola, Team BodyRock, Turku
Body fitness -163cm:
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
Body fitness -168cm:
1. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
2. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
3. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
4. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
5. Henna Kosunen, Team East Body, Vantaa
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
Body fitness +168cm:
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
3. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
4. Harriet Lönnqvist, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
6. Pauliina Mäki, Team Bull´s All Out, Koskenkorva
Over all:
Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
Bikini fitness: -160cm:
1. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
2. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
3. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
4. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
5. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
6. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere.
Bikini fitness: -164cm:
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
3. Rosa Svenn, Team Balancedbody, Nokia
4. Emmi Juhala, Team FitLions, Tampere
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa.
Bikini fitness: -168cm
1. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
2. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
3. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
4. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
5. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
6. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli.
Bikini fitness: -172cm:
1. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
3. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
4. Silja Pihlaja, Team fitfarm, Tampere
5. Pinja Suomi, Team Strong Body, Lohja
6. Pinja Putkonen, Team Tähtikunto, Jyväskylä.
Bikini fitness: +172cm:
1. Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi
2. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
4. Jenna Seppälä, Team Sportlife, Rusko
5. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
6. Emmi Lohva, Team Fitfarm, Jyväskylä
Over all:
Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi
Lauantain kilpailujen tulokset löytyy kootusti TÄÄLTÄ.