Hae
Metallisydän

Nordic Fitness Expo 2020 – Lauantain tulokset!

10.-11.10.2020 järjestetään perinteinen jokavuotinen Nordic Fitness Expo. Tänä vuonna Fitness Expo järjestetään ensimmäistä kertaa Turussa. Suomen Fitnessurheilu Ry:n järjestämä Fitness Expo on kaksipäiväinen kilpailutapahtuma, jossa kilpaillaan Suomen mestaruuksista Suomen Fitnessurheilu Ry:n alaisissa lajeissa. Lauantaina vuorossa ovat Women’s physique, Fitness, Fit model, Classic bodybuilding, Classic physique ja Body fitness. Sunnuntaina kilpaillaan Suomen mestaruuksista Men’s physique, Wellness fitness ja Bikini fitness lajeissa. Tästä postauksesta löydät lauantain Fitness Expo SM-kilpailujen tulokset!

Nordic Fitness Expo 2020 – Lauantain tulokset!

fitness expo tulokset

Fitness
1. Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
2. Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava (juniori)
3. Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma (juniori)
4. Sirja Puustelli, Team Pro Level, Helsinki
5. Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä

Fit Model

1. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
2. Saila Kaistamo-Vilen, Team Golden Fitness, Ulvila
3. Pingshan Hu-Pentikäinen, Team Golden Fitness, Vantaa
4. Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku
5. Olga Kulmala, Team Body Temple, Salo

Women’s physique

1. Inga Eriksson, Northern Lights Fitness Team, Oulu
2. Saara Kokko, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari

Masters Women’s physique

1. Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari

Classic bodybuilding -173 cm

1. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Aram Hajipour, Team Karboni, Turku
4. Henri Kivijärvi, Team Jiipee, Savonlinna
5. Matias Sippola, Team Pro Fit, Seinäjoki
6. Jere Järvenperä, WellGo Fitness Team, Pori
7. Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
8. Niko Vehkajärvi, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
10. Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
11. Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
12. Petko Stoyanov, Team Karboni, Seinäjoki
13. Esa Kauppinen, Team Karboni, Lappeenranta
14. Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila

Classic bodybuilding +173 cm
1. Nikolas Itälä, Team Karboni, Jyväskylä
2. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
3. Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
4. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
5. Severi Madetoja, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Janne Niemelä, Team Fitfarm, Vantaa
7. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Pirkkala
8. Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
9. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
10. Joel Kaitala, Crew 03 Team, Lahti
11. Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
12. Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
13. Aleksi Santala, Team Jiipee, Muonio

Classic physique

1. Benard Antwi, Team JiiPee, Kuusamo
2. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Lahti
3. Moein Shokreh, Team Fit Lions, Turku
4. Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku
5. Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
6. Janne Lahtela, Team Powerhouse, Tampere
7. Mika Kallio, Team Solana, Vantaa

Body fitness -158 cm

1. Dina Kaspi, Team Solana, Espoo
2. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
5. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
6. Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
7. Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo
8. Jasmin Sarin, Team Tähtikunto, Espoo
9. Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
10. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
11. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
12. Kirsi Timonen, Team Sportile, Joensuu
13. Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa
14. Sanna Hedman, Team FitFarm, Kuopio

Body fitness -160cm

1. Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
2. Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
3. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
4. Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
5. Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
6. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
7. Noora Lempiäinen, Team Bull’s All Out, Lappeenranta

Body fitness -163cm
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
4. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
5. Nelli Pekonen, Pt Team Fit, Lahti
6. Noora Heilakka, Team East Body, Forssa
7. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
8. Reetta Ronimus, Pt Team Fit, Lahti
9. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
10. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
11. Hanne Mitrunen, Team Warriors, Espoo
12. Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki
13. Riina Majalahti, Team Pro Fit, Seinäjoki
14. Senni Ranta-aho, Team Sportlife, Muurame
15. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
16. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
17. Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
18. Taru Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
19. Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
20. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu

Body fitness -166cm
1. Sanni Kastelvuo, Team Elite Academy, Tampere
2. Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
3. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
4. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
5. Janita Juujärvi, Team Arctic Figure, Rovaniemi
6. Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
7. Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
8. Heli Marttila, Badass Athletes Team, Helsinki
9. Roosa-Maria Penninkangas, Team Fitfarm, Tampere
10. Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki
11. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
12. Jonna Vesaaja, Bull’s All Out, Lahti

Body Fitness -168cm
1. Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta
2. Krista Parviainen, Team Sportlife, Tampere
3. Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
5. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
7. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
8. Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjoki
9. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
10. Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tamper
e
11. Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
12. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala

Body Fitness +168cm
1. Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere
2. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
3. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
4. Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
5. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
6. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
7. Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
8. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
9. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
10. Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
11. Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
12. Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
13. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
14. Katarina Ekman, Invicta Fitness Team, Espoo

Body fitness overall
: Dina Kaspi, Team Solana, Espoo

 

Lauantaina kilpailtujen Junior ja Masters SM-kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Sunnuntain Nordic Fitness Expo tulokset löytyy TÄÄLTÄ

19.9.2020 järjestetyn Kotka Fitness Cupin tulokset löytyy TÄÄLTÄ

26.9.2020 järjestetyn Ideapark Fitness Cupin tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Metallisydän Facebookissa

Metallisydän Instagramissa

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *