Hae
Metallisydän

Turku Fitness Classic 2021 lauantain tulokset!

Kevään perinteiset Turku Fitness Classic -kisat kilpaillaan tänä vuonna Turussa 12.-13.6.2021. Tässä postauksessa kootusti lauantain Turku Fitness Classic 2021 kilpailun TOP 6 tulokset.

TurkuFitness Classic 2021 lauantain tulokset

Men’s physique juniorit SM 16-19 -vuotiaat

1. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
2. Max Zilliacus, Team Warriors, Porvoo

Men’s physique juniorit SM 20-23 -vuotiaat

1. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo
2. Väinö Suokas, Lean Team, Pirkkala

Wellness fitness juniorit SM 20-23-vuotiaat

1. Enni Poikulainen, Team Fit Lions, Helsinki
2. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
3. Sandra Ek, Team FitFabriken, Turku

Wellness fitness masters SM +35 -vuotiaat

1. Sari Uski, Team SPower, Turku
2. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu
4. Mervi Kankainen, Team Power Fit, Lempäälä
5. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
6. Saija Keskinen, Team MK-Physique, Keuruu

Bikini fitness juniorit SM 16-19 -vuotiaat

1. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
2. Elli Siippanen, Team Golden Fitness, Tampere
3. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
4. Julia Asumalahti, Team Balanced Body, Ikaalinen

Bikini fitness juniorit SM 20-23 -vuotiaat

1. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
2. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
3. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
4. Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Tampere
5. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
6. Erika Stenvall, Team Elite Academy, Imatra

Bikini fitness masters SM 35-39 -vuotiaat

1. Emily Green, Team Fitfarm, Raisio
2. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
3. Marja Vedenoja, Northern Lights Fitness Team, Raahe
4. Riikka Lehtosalo, Team Jiipee, Rovaniemi
5. Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
6. Johanna Rantala, Team MK-Physique, Tampere

Bikini fitness masters SM 40-44 -vuotiaat

1. Jonna Niemelä, Team Elite Academy, Hämeenlinna
2. Piia Lamberg, Team Sportlife, Virrat
3. Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava
4. Krista Konttajärvi, Team Jiipee, Tornio

Bikini fitness masters SM +45 -vuotiaat

1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
3. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
4. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
5. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
6. Pia Teissala, Team Fit-X, Naantali

Fitness

1. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
2. Julia Mäensivu, Team Fit-X, Järvenpää (juniori)

Fit model

1. Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna
2. Katja Rantala-Airola, Team Pro-Am Gym, Vihti

Women’s physique

1. Tanja Ekola, Lean Team, Nokia

Women’s physique masters SM +35 -vuotiaat

1. Marika Näykki, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
2. Hannele Kejonen, Team Jiipee, Tuusula

Wheelchair bodybuilding

1. Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti
2. Teemu Tuominen, Team Optimal Fit K&M, Lahti

Classic physique juniorit SM

1. Nesar Rezaei, Team Fit Lions, Sipoo
2. Besmellah Mardani, Team Tähtikunto, Turku
3. Ilmari Karesluoto, Team Sportslife Nutrition, Turku

Classic physique, yleinen sarja

1. Eeli Halonen, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere
2. Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
3. Ossi Voutilainen, Team FysioMaker, Kuopio

CBB masters SM +40 -vuotiaat

1. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
2. Heikki Häkkinen, Team Bull’s All Out, Kouvola
3. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
4. Ville Lehkonen, Team East Fit, Joensuu

CBB – 175 cm

1. Heikki Häkkinen, Team Bull’s All Out, Kouvola
2. Johnny Furu, Team Pro Level, Helsinki
3. Ville Jaakkola, Sensei Team, Lieto
4. Verneri Hast, Team Fysiomotion, Kuopio

CBB + 175 cm

1. Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Turku
2. Teemu Laaksonen, Team Fitfarm, Tampere (juniori)
3. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
4. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
5. Tuomo Kanninen, Team PiranttiSport, Lehmo

Body fitness – 158 cm

1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy
3. Kirsi Timonen, Team PiranttiSport, Joensuu
4. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
5. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma
6. Minna Pohjola, Team Bodyrock, Turku

Body fitness – 163 cm

1. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
2. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio
3. Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Kajaani
4. Heidi Mannila, Team West Coast Academy, Laitila
5. Niina Nyberg, Team Sportlife, Kinnulanlahti
6. Kristiina Koivusalo, Team Bull’s All Out, Kaustinen

Body fitness – 168 cm

1. Jasmin Kettunen, Team Fit Lions, Helsinki
2. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Kaaro
3. Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski
4. Henna Tuomainen, Team Fitfarm, Kuopio
5. Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta
6. Heidi Hänninen, Team Bull’s All Out, Turku

Body fitness + 168 cm

1. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
2. Linda Sonntag, Team Bull’s All Out, Porvoo
3. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
4. Oona Hyvönen, Team Badass Athletes, Helsinki
5. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
6. Emilia Leppänen, Team Bull’s All Out, Järvenpää

Sunnuntain Turku Fitness Classic kilpailujen live-streamia on mahdollista päästä seuraamaan TÄÄLTÄ

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *