Hae
Metallisydän

Kotkan Fitness Cup 2021 tulokset!

Tänä viikonloppuna kilpailtiin Suomen Fitnessurheilu ry:n järjestämässä Kotkan fitness Cup 2021 tulokkaiden SM-mitaleista. Tässä postauksessa kaikki tulokset kootusti.

Men´s Physique -182
1. Samuel Eduful, Team Power Fit, Vantaa
2. Dembo Drammeh, Team Karboni, Jyväskylä
3. David Santos, Team Elixir Physique, Riihimäki
4. Jere-Arttu Saarenpää, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
5. Kristian Makara, Team Elixir Physique, Hyvinkää
6. Matias Piispa, Team Warriors, Vantaa
7. Eemeli Ansa, Team Optimal Fit K&M, Helsinki
8. Jere Rantonen, Team Fysiomotion, Vantaa
9. Tommi Lassila, Northern Light’s Fitness Team, Jurmu
10. Mikko Vellonen, Team Power Fit, Helsinki
11. Santeri Puurunen, Team Warriors, Riihimäki
12. Jalmari Raittila, Team Tzemppi, Pori

Men´s Physique +182cm
1. Kingsly Epie, Team Pro Level, Hyvinkää
2. Juuso Mäki-Kuhna, Team Pro Level, Lappeenranta
3. Mika Vähämäki, Team Pro Level, Espoo
4. Santeri Mettälä, Team Powerhouse ry., Tampere
5. Turo Shemeikka, Team X-Shape, Seinäjoki
6. Joona Reunamäki, Team Green Beat, Tampere
7. Sami Klemetti, Team Pro Level, Helsinki
8. Joonas Lahti, Team Balanced Body, Tampere
9. Tatu Saareks, Team Solana, Lappeenranta
10. Rasmus Suomela, Team Pro Level, Espoo
11. Ismo Salminen, Team East Body, Helsinki
12. Abdi Mohamed Abdi, Team Fitfarm, Tampere

Classic bodybuilding
1. Nuutti Kokkonen, Team Fysiomotion, Kuopio
2. Antti Heisto, Team Karboni, Jyväskylä
3. Mikko Kainulainen, Team Powerhouse ry, Tampere
4. Teemu Laaksonen, Team Fitfarm, Tampere
5. Aleksi Tumelius, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Jarkko Kettunen, Team Kuofit, Varkaus
7. Eemi Salminen, Team Solana, Helsinki

Classic physique
1. Mikko Piirainen, Team Karboni, Jyväskylä

Fitness
1. Karena Eerikäinen, Team Top Gun, Helsinki

Women’s physique
1. Janni Tuononen, Team Warriors, Helsinki
2. Emmi Räsänen, Team Solana, Espoo

Wellness fitness -163cm
1. Tiia Marttila, Team SPower, Vantaa
2. Veera Könönen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu
4. Annika Lepistö, Team X-Shape, Seinäjoki
5. Sara Länsivuori, Team Strong Body, Helsinki
6. Nea Koponen, Team East Body, Espoo
7. Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa
8. Elin Liewendahl, Team Trifinity, Mariehamn
9. Adele Arvonen, Team Madness, Turku
10. Iira Rinne, Team East Fit, Joensuu
11. Mercedes Franzén, Team TS Performance, Lappeenranta

Wellness fitness +163cm
1. Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Saina Savage, Team Balanced Body, Tampere
3. Jonna Hakanpää, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
4. Emilia Sirainen, Team Fit, Lahti
5. Annabel Rosenberg, Team Balanced Body, Tampere
6. Sanna Kauramäki, Lean Team, Tampere
7. Annika Korte, Team SPower, Turku
8. Julia Romppanen, Team East Elite Physique, Joensuu
9. Noora Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Turku
10. Erja Läspä, Team Pro Fit, Hyllykallio
11. Maija Hoving, Team Bull’s All Out, Turku
12. Julia Ylitalo, Team Strong Body, Helsinki
13. Karoliina Tolvi, Team Elixir Physique, Klaukkala

Body fitness -163cm
1. Jenny Karjalainen, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
2. Claudia Päivänurmi, Team Glory, Joensuu
3. Jutta Hautamäki, PT Team Fit, Lahti
4. Joanna Manninen, Team Elite Academy, Palokka
5. Marika Rantala, Team Pro Fit, Seinäjoki
6. Johanna Virtaniemi, Team Pro Fit, Kuortane
7. Milla Mikkonen, Team Sportlife, Kokkola
8. Aino Lindqvist, Team Bull’s All Out, Salo
9. Minette Mäkinen, Team East Body, Huittinen
10. Päivi Koskinen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
11. Tiia Takala, Team Athlete Figures, Lappeenranta
12. Taru Kukkula, WellGo Fitness Team, Pori
13. Monna Helen, Team FitFire, Viitaila

Body fitness -168cm
1. Venla Forsström, Team Fitfarm, Helsinki
2. Essi Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Nurmijärvi
3. Jenna Räty, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio
5. Heidi Ahlqvist, Team West Coast Fitness Academy, Launonen
6. Janita Pulkkinen, Team SuperMoves, Kirkkonummi
7. Jade Järvinen, Team Top Gun, Turku
8. Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit K&M, Espoo

Body fitness +168cm
1. Heidi-Mari Ojala, Team Jiipee, Kuopio
2. Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele
3. Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla
4. Linda Päivinen, Lean Team, Tampere
5. Riina Kuittinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
6. Sofia Fonsén, Team Bull’s All Out, Tampere
7. Petra Maula, Team Strong Body, Lohja
8. Nelli Lehtinen, Team Sportlife, Lappeenranta

Bikini fitness -163cm
1. Eevi Leppänen, Team Fit Lions, Jyväskylä
2. Aino Kotiluoto, Team Warriors, Espoo
3. Aleksiina Ristimäki, Team Bull’s All Out, Monaco
4. Emmi Mikkilä, Team Fitfarm, Seinäjoki
5. Katariina Johansson, Team Bull’s All Out, Helsinki
6. Henna Seppänen, Team Strong Body, Helsinki
7. Oona Kauppinen, Lean Team, Tampere

Bikini fitness -166cm
1. Taru Viinikka, Team Strong Body, Vantaa
2. Venla Vierto, Team East Body, Tampere
3. Anni Lipponen, Team Pro Level, Kirkkonummi
4. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
5. Eveliina Paronen, Team The One, Hamina
6. Emma Maaninka, Crew 03 -team, Hollola
7. Linh Saksa, Team Strong Body, Vantaa
8. Nina Borg, Team Pro Level, Helsinki
9. Säde Söderström, Team Green Beat, Kaarina

Bikini fitness -169cm
1. Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Tampere
2. Camilla Kyyriäinen, Team Madness, Turku
3. Henna Tuomisto, Team Elite Academy, Tampere
4. Reetta Kähärä, Team Power Gym, Kuusankoski
5. Sallamari Kaisko, Team Madness, Turku
6. Erika Stenvall, Team Elite Academy, Imatra

Bikini fitness -172cm
1. Niina Laamanen, Team Sportlife, Tampere
2. Niina Sipilä, Team Power Gym, Kouvola
3. Kaisa Kantola, Team Jiipee, Kuusamo
4. Alice Lubitch, Team Badass Athletes, Espoo
5. Maria Isolauri, Team Solana, Helsinki
6. Mirka Pylvänäinen, Northern Light’s Fitness Team, Jyväskylä

Bikini fitness +172cm
1. Sonja Ollila, Team Warriors, Valkeakoski
2. Janina Latovehmas, Team Strong Body, Nummela
3. Sanna Pyykkö, Team Glory, Helsinki
4. Anahita Manocheri, Team Glory, Espoo
5. Janina Lehti, Team Finnish Physique Academy, Espoo
6. Juuli Hosio, Team Elite Academy, Tampere
7. Maria Virtanen, Crew 03 -Team, Lahti
8. Emmi Kekäläinen, Team Kuofit, Kuopio
9. Ilona Pehkonen, Team Pro Academy, Helsinki
10. Sarita Ojala, Team Fitfarm, Rauma
11. Céline Tschirpig, Team SPower, Tampere
12. Nea Leinonen, Team Piukat Paikat, Pori
13. Michaela Martiala, Team Trifinity, Lieto

Viralliset tuloskortit löytyy Suomen Fitnessurheilu ry:n nettisivuilta

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *