Hae
Metallisydän

Fitness Classic 2022 koko viikonlopun kaikki tulokset!

Fitness Classic 2022 järjestettiin viikonloppuna Lahdessa. Jo useamman vuoden ajan olen pyrkinyt viikonlopun aikana julkaisemaan kilpailujen tulokset mahdollisimman ajantasaisesti. Niin tein myös tänä vuonna. Tänä vuonna Fitness Classicissa kilpailtiin lauantaina muunmuassa Classic Physique, Classic Bodybuilding, Wellness Fitness, Body Fitness ja sunnuntaina Women’s Physique, Men’s Physique ja Bikini Fitness kilpailut. Kaikkien viikonlopun kilpailujen tulokset löytyvät kootusti tästä postauksesta.

Fitness Classic 2022 koko viikonlopun kaikki tulokset!

Jos sinua kiinnostaa pelkästään lauantain Classic Physique, Classic Bodybuilding, Wellness Fitness, Body Fitness kilpailujen tulokset, ne löytyvät TÄÄLTÄ

Jos sinua kiinnostaa pelkästään sunnuntain Women’s Physique, Men’s Physique ja Bikini Fitness kilpailujen tulokset, ne löytyvät TÄÄLTÄ

Alta löytyy Fitness Classic 2022 koko viikonlopun kaikki tulokset yhteen koottuna.

WHEELCHAIR BODYBUILDING SM

1. Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti

CLASSIC PHYSIQUE JUNIORIT SM 20–23-VUOTIAAT

1. Sasu Räty, Team JiiPee, Oulu
2. Miikka Rauhala, Team Bull’s All Out, Valkeakoski

​CLASSIC BODYBUILDING JUNIORIT SM 20–23-VUOTIAAT

1. Jesse Salama, Team Karboni, Jyväskylä
2. Atte Sinkkonen, Team Fitfarm, Tampere

​CLASSIC BODYBUILDING MASTERS SM 40

1. Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa
2. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
3. Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna
4. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
5. Sami Hyväri, Team Fitbody Pro, Kemi
6. Jani Heino, Lean Team, Imatra

​WELLNESS FITNESS JUNIORIT SM 20–23-VUOTIAAT

1. Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa
2. Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja
3. Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma
4. Tuuli Lindström, Team Strong Body, Helsinki
5. Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku
6. Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu
7. Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori

​WELLNESS FITNESS MASTERS SM 35

1. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
2. Anni Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Lampikangas
3. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Johanna Turtiainen, Team Bull’s All Out, Joensuu

​WELLNESS FITNESS MASTERS SM 40

1. Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere
2. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa,
3. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
4. Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja
5. Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, Suonenjoki
6. Anna Ranki, Team SPower, Turku
7. Saija Keskinen, Team MK-Physique, Keuruu
8. Hannele Saksa, Team Strong Body, Vantaa

WELLNESS FITNESS MASTERS SM OVERALL

1. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
2. Paula Virlander, Team Balanced Body, Tampere

BODY FITNESS JUNIORIT SM 16–19-VUOTIAAT

1. Riina Virkki, Team East Body, Helsinki
2. Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori

​BODY FITNESS JUNIORIT SM 20–23-VUOTIAAT

1. Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku
2. Meri Pikkala, Team Fit Lions, Helsinki
3. Eve Luhtala, Team Pro Level, Helsinki
4. Heidi Kuusisto, Team JiiPee, Kuusamo
5. Emilia Alitalo, Team SPower, Lieto
6. Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu
7. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta
8. Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti
9. Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori
10. Katariina Nylund, Team Fysiomaker, Jyväskylä

BODY FITNESS JUNIORIT OVERALL

1. Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku
2. Riina Virkki, Team East Body, Helsinki

BODY FITNESS MASTERS SM 35

1. Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa
2. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
3. Mirva Kangasniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska
4. Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula
5. Jamie Isoheiko, Team Fitbody Pro, Laitila
6. Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä
7. Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski
8. Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro
9. Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala

BODY FITNESS MASTERS SM 40

1. Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki
2. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
3. Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski
4. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenhola
5. Anu Koivisto, Team Arctic Figure, Rovaniemi
6. Noora Tyni, Team Bull’s All Out, Kangasala
7. Tia Ruhanen, Team Karboni, Mikkeli
8. Virpi Hurskainen, Team Bull’s All Out, Reijola
9. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
10. Satu Kempas, Team Bull’s All Out, Raisio
11. Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo
12. Tiina Kaskinen, West Coast Fitness Academy, Säkylä
13. Melina Tikkanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
14. Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit, Espoo
15. Monna Helen, Team Fitfire, Asikkala

BODY FITNESS MASTERS SM 45

1. Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta
2. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia
3. Linda Furunäs, Team Trifinity, Maxmo
4. Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo
5. Katja Suosaari, Team Sportlife, Jämsä
6. Suvi Ilomäki, Team Fullmetal, Äänekoski
7. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
8. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
9. Anna-Kaisa Koski, Northern Lights Fitness Team, Sonkajärvi
10. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
11. Sari Papunen, Team FitFire, Tampere
12. Marika Stenman, Team Bull’s All Out, Vaasa
13. Sanna Vyyryläinen, Team Bull’s All Out, Raisio
14. Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti
15. Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu

BODY FITNESS MASTERS SM OVERALL

1. Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki
2. Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta
3. Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa

​CLASSIC PHYSIQUE, AVOIN SARJA​

1. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi​
2. Sasu Räty, Team JiiPee, Oulu​
3. Miikka Rauhala, Team Bull’s All Out, Valkeakoski​
4. Joakim Talus, Sensei Team, Kokkola

CLASSIC BODYBUILDING – 177 CM

1. Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa
2. Juuso Koskela, Team Greenbeat, Pori
3. Matias Sippola, Team X-Shape, Isokoski
4. Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna
5. Jarmo Hintikka, Team Warriors, Espoo
6. Atte Sinkkonen, Team Fitfarm, Tampere

​CLASSIC BODYBUILDING + 177 CM

1. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
2. Ville-Erik Näslund, Team Tzemppi, Turku
3. Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
4. Jesse Salama, Team Karboni, Jyväskylä
5. Niclas Grönlund, Team Badass Athletes, Vantaa
6. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
7. Sami Hyväri, Team Fitbody Pro, Kemi
8. Jani Heino, Lean Team, Imatra

WELLNESS FITNESS – 158 CM

1. Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa​
2. Elin Liewendahl, Team Trifinity, Maarianhamina​
3. Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja​
4. Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma​
5. Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere​
6. Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu​

​WELLNESS FITNESS – 163 CM

1. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri​
2. Anni Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Lampikangas​
3. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa​
4. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä​
5. Wilma Väre, Team Fitfarm, Forssa​
6. Johanna Turtiainen, Team Bull’s All Out, Joensuu​

WELLNESS FITNESS – 168 CM

1. Pinja Luukkonen, Team Badass Athletes, Helsinki​
2. Sanni Lahtinen, Team Finnish Physique Academy, Espoo​
3. Bettiina Möttönen, Team Pro Academy, Tampere​
4. Jurate Budaite, Naantali, Team Madness​
5. Miia Kautto, Team Strong Body, Turku​
6. Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, Suonenjoki​
7. Inga Viner, Team Tähtikunto, Vantaa​
8. Anna Ranki, Team SPower, Turku​
9. Saija Keskinen, Team MK-Physique, Keuruu​

​WELLNESS FITNESS + 168 CM

1. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa​
2. Nina Ylisaari, Team Strong Body, Espoo​
3. Tuuli Lindström, Team Strong Body, Helsinki​
4. Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa​
5. Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku​
6. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä​
7. Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori​
8. Amanda Puuronen, Team Badass Athletes, Helsinki

BODY FITNESS – 160 CM

1. Sanni Kaakkolahti, Team West Cost Fitness Academy, Kerava​
2. Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere​
3. Camilla Bergström, Team Top Gun, Kerava​
4. Heidi Kuusisto, Team JiiPee, Kuusamo​
5. Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu​
6. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia​
7. Mirva Kangasniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska​
8. Jamie Isoheiko, Team Fitbody Pro, Laitila​
9. Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti​
10. Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala​
11. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki​
12. Laura Pollari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä​
13. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi​
14. Monna Helen, Team Fitfire, Asikkala

BODY FITNESS – 163 CM

1. Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere​
2. Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku​
3. Suvi Keskinen, Team Optimal Fit K&M, Lahti​
4. Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori​
5. Noora Tyni, Team Bull’s All Out, Kangasala​
6. Katja Suosaari, Team Sportlife, Jämsä​
7. Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro​
8. Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki​
9. Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo​
10. Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu​
11. Leena Nieminen, Team Sportlife, Jyväskylä​
12. Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala​

​BODY FITNESS – 166 CM

1. Kia Rantalainen, Team Optimal Fit K&M, Lahti​
2. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki​
3. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio​
4. Anu Koivisto, Team Arctic Figure, Rovaniemi​
5. Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere​
6. Janina Lumijärvi, VV Fitness Team, Porvoo​
7. Emilia Alitalo, Team SPower, Lieto​
8. Katariina Nylund, Team Fysiomaker, Jyväskylä​
9. Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki​
10. Satu Kempas, Team Bull’s Allout, Raisio

BODY FITNESS – 170 CM

1. Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta​
2. Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki​
3. Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa​
4. Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta​
5. Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski​
6. Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula​
7. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta​
8. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenhola​
9. Sallamari Kaisko, Tam Madness, Turku​
10. Senja Kortelainen,Team Fysiomaker, Kajaani​
11. Amanda Aspegren, Team FitBody Pro, Keminmaa​
12. Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski​
13. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala​
14. Virpi Hurskainen, Team Bull’s All Out, Reijola​
15. Sanna Vyyryläinen, Team Bull’s All Out, Raisio​
16. Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma​
16. Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit, Espoo​
16. Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori​

BODY FITNESS + 170 CM

1. Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere​
2. Eve Luhtala, Team Pro Level, Helsinki​
3. Meri Pikkala, Team Fit Lions, Helsinki​
4. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere​
5. Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä​
6. Linda Furunäs, Team Trifinity, Maxmo​
7. Tia Ruhanen, Team Karboni, Mikkeli​
8. Karoliina Keisala, Team Bull’s All Out, Lapua​
9. Suvi Ilomäki, Team Fullmetal, Äänekoski​
10. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila​
11. Riina Virkki, Team East Body, Helsinki​
12. Sari Papunen, Team FitFire, Tampere​
13. Marika Stenman, Team Bull’s All Out, Vaasa​
14. Tiina Kaskinen, West Coast Fitness Academy, Säkylä​
15. Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki

​WOMEN’S PHYSIQUE, AVOIN SARJA

1. Anni Ruotsalainen, Team Fysiomaker, Kuopio​

ARTISTIC FITNESS

1. Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma​

​ACROBATIC FITNESS

1. Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Jyväskylä​
2. Camilla Bergström, Team Top Gun, Kerava​
3. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki​
4. Senja Kortelainen,Team Fysiomaker, Kajaani​

​FIT MODEL

1. Emily Green, Team Fitfarm, Raisio ​
2. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja​
3. Sofia Berkinfand, Team Strong Body, Helsinki​
4. Sara Hyytiäinen, Dream Team Athletes, Helsinki​
5. Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna​
6. Erika Stenvall, Team Elite Academy, Joutseno​
7. Linda Oljakka, Team FitFabriken, Laukkoski​
8. Mira Rönnberg, Team Golden Fitness, Helsinki​

​MEN’S PHYSIQUE JUNORIT 20–23-VUOTIAAT

1. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere​
2. Niko Heiskanen, Team Kuofit, Kuopio​
3. Mohammad Kader, Team Fit Lions, Espoo​
4. Eetu Luoma, Team Bull’s All Out, Nokia​

​MEN’S PHYSIQUE MASTERS SM 40

1. Lari Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu​
2. Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu​
3. Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu​
4. Lari Närhi, Team Karboni, Mikkeli

BIKINI FITNESS JUNIORIT SM 16–19-VUOTIAAT

1. Pirta-Kukka Degerman, Team Fullmetal, Jyväskylä
2. Miisa Vaara, Team Jiipee, Haaparanta
3. Emma Hautala, Team Fitfarm, Kokkola
4. Tuuli Kiviranta, Team Fullmetal, Jyväskylä
5. Iida Halttunen, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä
6. Kia Norring, Team Tähtikunto, Karkkila
7. Adeliina Kaarlenkaski, Team MK-Physique, Tampere

​BIKINI FITNESS JUNIORIT SM 20–23-VUOTIAAT – 166 CM

1. Nina Turunen, Team East Body, Joensuu
2. Iida Jääskeläinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Iida-Lotta Mäki, Team Elite Academy, Lempäälä
4. Adele Arvonen, Team Madness, Turku
5. Henniina Meriläinen, Team West Coast Trainers, Pori
6. Laura Annola, Team Pro Fit, Turku
7. Jenna Nummelin, Team Fullmetal, Jyväskylä
8. Iina Korhonen, Team Optimal Fit K&M, Hollola
9. Isa Tarvainen, Team Pro Level, Utsjoki
10. Erin Hursti, Team Elixir Physique, Hyvinkää

​BIKINI FITNESS JUNIORIT SM 20–23-VUOTIAAT + 166 CM

1. Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä
2. Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma
3. Pinja Putkonen, Team Balanced Body, Jyväskylä
4. Saana Rautiainen, Team MK-Physique, Tampere
5. Pihla Idström, Team Elite Academy, Salo
6. Tara Karihtala, Team Pro Level, Jyväskylä
7. Petra Lehtinen, Team Finnish Physique Academy, Tampere
8. Emilia Kujala, Team Sportlife, Tampere
9. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
10. Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa
11. Riina Korhola, Team Fitfarm, Lahti
12. Vilma Myllymaa, Team West Coast Fitness Academy, Laitila
13. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

BIKINI FITNESS JUNIORIT SM OVERALL

1. Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä
2. Nina Turunen, Team East Body, Joensuu
3. Pirta-Kukka Degerman, Team Fullmetal, Jyväskylä

BIKINI FITNESS MASTERS SM 45

1. Tetta Härkönen, Team Glory, Helsinki
2. Virpi Pylkkönen, Team Pirantti Sport, Joensuu
3. Sanna Laakso, Team Fitfarm, Juokslahti
4. Päivi Säisä, Team LadyLine, Iisalmi
5. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere

​BIKINI FITNESS MASTERS SM 40

1. Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku
2. Johanna Guessous, Team Sportlife, Pirkkala
3. Ellen Tullinen, Optimal Fit K&M, Mikkeli
4. Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu
5. Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu
6. Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava
7. Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
8. Kati Jokela, Team Badass Athletes, Helsinki

​BIKINI FITNESS MASTERS SM 35

1. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti
2. Riikka Lehtosalo, Team JiiPee, Rovaniemi
3. Irene Pallari, Team FitBody Pro, Keminmaa
4. Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki
5. Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki
6. Soile Sallinen, Team East Body, Vantaa

BIKINI FITNESS MASTERS OVERALL

1. Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku
2. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti
3. Tetta Härkönen, Team Glory, Helsinki

MEN’S PHYSIQUE – 180 CM

1. Mohammad Kader, Team Fit Lions, Espoo
2. Memo Ismail, Team Fit Lions, Helsinki
3. Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
4. Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu
5. Lari Närhi, Team Karboni, Mikkeli

MEN’S PHYSIQUE + 180 CM

1. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
2. Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Niko Heiskanen, Team Kuofit, Kuopio
4. Turo Shemeikka, Team X-Shape, Seinäjoki
5. Antti Koli, Team Bull’s All Out, Turku
6. Valtteri Väkiparta, Team Tzemppi, Pori
7. Delan Kako, Team Golden Life, Helsinki
8. Santeri Karhu, Team East Body, Nurmijärvi
9. Lari Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu
10. Lauri Tuohisto-Kokko, Team Pro Level, Espoo
11. Eetu Luoma, Team Bull’s All Out, Nokia
12. Markus Metsänen, Team Karboni, Säynätsalo

Bikini fitness – 160 cm

1. Daniela Kenton, Team Elite Academy, Pori
2. Marjo Voutilainen, Team Pro Level, Helsinki
3. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
4. Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku
5. Dina Rahkola, Jeven ja Eelin Tiimi, Helsinki
6. Nina Moritz, Team Pro Academy, Espoo
7. Laura Annola, Team Pro Fit, Turku
8. Janette Lyyski, Team Fitfarm, Turku 152
9. Henniina Meriläinen, Team West Coast Trainers, Pori
10. Iina Korhonen, Team Optimal Fit K&M, Hollola
11. Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki
12. Isa Tarvainen, Team Pro Level, Utsjoki

Bikini fitness – 163 cm

1. Renata Vanhatalo, Team Pro Academy, Espoo
2. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Vantaa
3. Iida Jääskeläinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
4. Rosa Svenn, Team Balanced Body, Vantaa
5. Adele Arvonen, Team Madness, Turku
6. Roosa Määttä, Team MK Pro, Tuusula
7. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti
8. Iida Halttunen, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä
9. Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
10. Jenna Nummelin, Team Fullmetal, Jyväskylä
11. Kati Jokela, Team Badass Athletes, Helsinki

Bikini fitness – 166 cm

1. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Hämeenlinna
2. Netta Koskinen, Team Fitfarm, Valkeakoski
3. Nina Turunen, Team East Body, Joensuu
4. Iida-Lotta Mäki, Team Elite Academy, Lempäälä
5. Ellen Tullinen, Optimal Fit K&M, Mikkeli
6. Pirta-Kukka Degerman, Team Fullmetal, Äänekoski
7. Riikka Lehtosalo, Team JiiPee, Rovaniemi
8. Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava
9. Tuuli Kiviranta, Team Fullmetal, Jyväskylä
10. Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu
11. Irene Pallari, Team FitBody Pro, Keminmaa
12. Léa Jouanneau, Invicta Fitness Team, Espoo
13. Erin Hursti, Team Elixir Physique, Hyvinkää

Bikini fitness – 169 cm

1. Laura Martikainen, Team MK Pro, Turku
2. Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma
3. Mia Pellinen, Team Fysiomotion, Kokkola
4. Pihla Idström, Team Elite Academy, Salo
5. Petra Lehtinen, Team Finnish Physique Academy, Tampere
6. Johanna Guessous, Team Sportlife, Pirkkala
7. Elina Loijas, Team Warriors, Espoo
8. Emilia Kujala, Team Sportlife, Tampere
9. Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki
10. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
11. Adeliina Kaarlenkaski, Team MK-Physique, Tampere
12. Riina Korhola, Team Fitfarm, Lahti

​Bikini fitness – 172 cm

1. Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä
2. Pinja Putkonen, Team Balanced Body, Jyväskylä
3. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
4. Sofia Valmari, Team Pro Academy, Vantaa
5. Miisa Vaara, Team Jiipee, Haaparanta
6. Emma Hautala, Team Fitfarm, Kokkola
7. Nea Kontturi, Team East Body, Turku
8. Aino Haavisto, Team Elixir Physique, Espoo
9. Jasmin Vornanen, Team East Body, Helsinki
10. Vilma Myllymaa, Team West Coast Fitness Academy, Laitila
11. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

Bikini fitness + 172 cm

1. Tara Karihtala, Team Pro Level, Jyväskylä
2. Saana Rautiainen, Team MK-Physique, Tampere
3. Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
4. Lilia Hosko, Team MK Pro, Kotka
5. Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu
6. Marianne Lehtimäki, Lean Team, Tampere
7. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
8. Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa
9. Soile Sallinen, Team East Body, Vantaa
10. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Kokkola

 

Fitness Classic 2022 lauantain kilpailujen tulokset löytyvät erikseen TÄÄLTÄ

Fitness Classic 2022 sunnuntain kilpailujen tulokset löytyvät erikseen TÄÄLTÄ

 

Hyödynnä myös vielä tänään maanantaina 25.4.2022 voimassa oleva TAFFER -alennuskoodi ja vie treenisi uudelle tasolle!

TÄSTÄ shoppailemaan!

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.