Hae
Metallisydän

Turku Fitness Classic 2021 sunnuntain tulokset!

Kevään perinteiset Turku Fitness Classic -kisat kilpaillaan tänä vuonna Turussa 12.-13.6.2021. Tässä postauksessa kootusti sunnuntain Turku Fitness Classic 2021 kilpailun TOP 6 tulokset.

Turku Fitness Classic 2021 sunnuntain tulokset!

Body fitness juniorit SM 16-19 -vuotiaat

1. Sonja Nylander, Team East Body, Tampere
Body fitness juniorit SM 20-23 -vuotiaat
1. Jasmin Kettunen, Team Fit Lions, Helsinki (juniori 20-23)

Body fitness masters SM 35-39 -vuotiaat

1. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
2. Minna Pohjola, Team BodyRock, Turku
3. Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta
4. Heidi Mannila, Team West Coast Academy, Laitila
5. Martiina Pajunen, Team Optimal Fit K&M, Tampere
6. Johanna Kraft, Team West Coast Fitness Academy, Hiltulanlahti

Body fitness masters SM +40 -vuotiaat

1. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Kaaro
2. Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski
3. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
4. Niina Nyberg, Team Sportlife, Kinnulanlahti
5. Karin Purhonen, Sensei Team, Ristiina
6. Auli Sakko, Team Pro-Am Gym, Keminmaa

Body fitness masters SM +45 -vuotiaat

1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy
3. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio
4. Linda Sonntag, Team Bull’s All Out, Porvoo
5. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
6. Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo

Men’s physique – 178 cm

1. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo
2. Kim Anttonen, Team Pro Level, Helsinki
3. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
4. Vili Volotinen, Team Pro Level, Jyväskylä
5. Chuye Jules Ndange, Team Fit lions, Espoo
6. Juuso Koskela, Team Green Beat, Pori

Men’s physique + 178 cm

1. Kingsly Epie, Team Pro Level, Hyvinkää
2. Mika Vähämäki, Team Pro Level, Helsinki
3. Sami Klemetti, Team Pro Level, Espoo
4. Topias Lahti, Team Pro Level, Hämeenlinna
5. Soran Mohammed Kahder, Team Warriors, Helsinki
6. Hexun Yang, Team Fitfarm, Tampere

Men’s physique masters SM +40 -vuotiaat

1. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
2. Lari Kaltiola, Team PiranttiSport, Joensuu

Wellness fitness – 163 cm

1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Sari Uski, Team SPower, Turku
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu
4. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
5. Elin Liewendahl, Team, Trifinity, Mariehamn
6. Mervi Kankainen, Team Power Fit, Lempäälä

Wellness fitness + 163 cm

1. Hanna Ryhänen, Team MK-Physique, Jämsä
2. Tiina Torppa, Team MK-Physique, Pirkkala
3. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
4. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio
5. Enni Poikulainen, Team Fit Lions, Helsinki
6. Anniina Lackman, Team Bull’s All Out, Tampere

Bikini fitness – 160 cm

1. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
2. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Turku
3. Roosa Räsänen, Team FysioMaker, Siilinjärvi
4. Emily Green, Team Fitfarm, Raisio
5. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
6. Helmi Uotila, Team Power Fit, Turku

Bikini fitness– 166 cm

1. Elli Siippanen, Team Golden Fitness, Tampere
2. Liisa Halkilahti, Team SPower, Turku
3. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
4. Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava
5. Riikka Lehtosalo, Team Jiipee, Rovaniemi
6. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava

Bikini fitness – 169 cm

1. Iida Ali-rantala, Team Pro Fit, Seinäjoki
2. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
3. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
4. Riikka Heikkilä, Jeven ja Eelin tiimi, Espoo
5. Erika Stenvall, Team Elite Academy, Imatra
6. Janina Moisander, Team Fitfarm, Kokkola

Bikini fitness + 169 cm

1. Emilia Rostén, Team Tzemppi, Uusikaupunki
2. Netta Suikkanen, Team Balanced Body, Oulu
3. Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Tampere
4. Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
6. Johanna Harlin, Team Glory, Helsinki

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.