Hae
Metallisydän

Nordic Fitness Expo 2021 – Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset!

16.-17.10.2021 järjestetään perinteinen jokavuotinen Nordic Fitness Expo. Suomen Fitnessurheilu Ry:n järjestämä Fitness Expo on kaksipäiväinen kilpailutapahtuma, jossa kilpaillaan Suomen mestaruuksista Suomen Fitnessurheilu Ry:n alaisissa lajeissa. Sunnuntaina vuorossa ovat Men’s physique ja Bikini fitness kilpasarjat. Tästä postauksesta löydät sunnuntain Fitness Expo SM-kilpailujen tulokset!

Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset

Men’s Physique SM

Men’s physique -175cm
1. Sherko Eliassi, Team Fit Lions, Turku
2. Philip Ekblad, Team Power Fit, Inkoo
3. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Jakobstad
4. Dembo Drammeh, Team Karboni, Jyväskylä
5. Vili Volotinen, Team Pro Level, Jyväskylä
6. Eemeli Ansa, Team Optimal Fit K&M, Helsinki
7. Albert Minthant, Team Pro Level, Espoo
8. Jere Rantonen, Team Fysiomotion, Vantaa
9. Joel Virta, Team Power Fit, Helsinki

Men’s physique -182cm
1. Samuel Eduful, Team Power Fit, Vantaa
2. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo
3. Kristian Lampinen, Team Pro Level, Helsinki
4. Kristian Makara, Team Elixir Physique, Hyvinkää
5. Jaakko Ylitalo, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Juuso Mäki-Kuhna, Team Pro Level, Lappeenranta
7. Jere-Arttu Saarenpää, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
8. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
9. Christian Lindqvist, Crew 03 -Team, Lahti
10. David Santos, Team Elixir Physique, Riihimäki
11. Väinö Suokas, Lean Team, Pirkkala
12. Aref Amiri, Team Power Fit, Helsinki
13. Mikko Vellonen, Team Power Fit, Helsinki
14. Santeri Puurunen, Team Warriors, Riihimäki
15. Jalmari Raittila, Team Tzemppi, Pori

Men’s physique +182cm
1. Kingsly Epie, Team Pro Level, Hyvinkää
2. Santeri Mettälä, Team Powerhouse ry., Tampere
3. Joona Reunamäki, Team Green Beat, Tampere
4. Joonas Lahti, Team Balanced Body, Tampere
5. Mika Vähämäki, Team Pro Level, Espoo
6. Turo Shemeikka, Team X-Shape, Seinäjoki
7. Sami Klemetti, Team Pro Level, Helsinki
8. Rasmus Suomela, Team Pro Level, Espoo
9. Tatu Saareks, Team Solana, Lappeenranta

Men’s physique Overall: Sherko Eliassi, Team Fit Lions, Turku

Wellness Fitness SM

Wellness fitness -160cm
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Sena Coban, Team Badass Athletes, Hyvinkää
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu M35
4. Tiia Marttila, Team SPower, Vantaa
5. Veera Könönen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
6. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
7. Elin Liewendahl, Team Trifinity, Mariehamn
8. Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa
9. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
10. Nea Koponen, Team East Body, Espoo
11. Helmiina Troberg, Team Madness, Naantali
12. Iira Rinne, Team East Fit, Joensuu

Wellness fitness -164cm
1. Sofia Fagerström, Team Pro Level, Vantaa
2. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
4. Sari Uski, Team SPower, Turku M35
5. Annika Lepistö, Team X-Shape, Seinäjoki
6. Erja Läspä, Team Pro Fit, Hyllykallio M35
7. Taru Eloranta, Team Bull’s All Out, Harjavalta

Wellness fitness -168cm
1. Nelli Heikkilä, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Pinja Luukkonen, Team Badass Athletes, Helsinki
3. Sanni Lahtinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
4. Annika Korte, Team SPower, Vantaa
5. Satu Kaleva, Team FitFire, Rauma
6. Emilia Sirainen, Team Fit, Lahti
7. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio M40
8. Noora Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Turku
9. Sara Nevaranta, Team Tzemppi, Pori
10. Julia Romppanen, Team East Elite Physique, Joensuu
11. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo M35
12. Maija Hoving, Team Bull’s All Out, Turku

Wellness fitness +168cm
1. Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Annabel Rosenberg, Team Balanced Body, Tampere
3. Saina Savage, Team Balanced Body, Tampere M35
4. Maria Virtanen, Crew 03 -Team, Lahti
5. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli M35
6. Sanna Raumala, Northern Light’s Fitness Team, Oulunsalo M40
7. Jonna Hakanpää, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
8. Sanna Kauramäki, Lean Team, Tampere M35
9. Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
10. Karoliina Tolvi, Team Elixir Physique, Klaukkala M35

Wellness fitness over all: Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki

Bikini fitness SM

Bikini fitness -160cm
1. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Optimal Fit K&M, Jyväskylä
2. Roosa Räsänen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
3. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
4. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
5. Nina Moritz, Team Pro Academy, Espoo
6. Katariina Johansson, Team Bull’s All Out, Helsinki
7. Oona Kauppinen, Lean Team, Tampere

Bikini fitness -163cm
1. Aino Kotiluoto, Team Warriors, Espoo
2. Venla Vierto, Team East Body, Tampere
3. Eevi Leppänen, Team Fit Lions, Jyväskylä
4. Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki
5. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit K&M, Lahti M35
6. Aleksiina Ristimäki, Team Bull’s All Out, Monaco
7. Emmi Mikkilä, Team Fitfarm, Seinäjoki
8. Sonja Ristolainen, Team SPower, Äänekoski M40
9. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava M45

Bikini fitness -166cm
1. Ella Mård, Team Madness,Turku
2. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
3. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
4. Hanna Uski, Team Warriors, Turku
5. Jasmina Vainio, Team Madness, Eurajoki
6. Eveliina Paronen, Team The One, Hamina
7. Anni Lipponen, Team Pro Level, Kirkkonummi
8. Taru Viinikka, Team Strong Body, Vantaa
9. Emma Maaninka, Crew 03 -team, Hollola
10. Anna-Mari Kuusiniemi, Team Jiipee, Kemi
11. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
12. Johanna Rantala, Team MK-Physique, Tampere M35

Bikini fitness -168cm
1. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
2. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
3. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
4. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
5. Kiia Helenius, Team Balanced Body, Kangasala
6. Camilla Kyyriäinen, Team Madness, Turku
7. Linh Saksa, Team Strong Body, Vantaa
8. Sallamari Kaisko, Team Madness, Turku
9. Henna Tuomisto, Team Elite Academy, Tampere
10. Minda Arbelius, Team Warriors, Espoo
11. Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki  M35
12. Sofia Sorvisto, Team Fitfarm, Espoo
13. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi M45

Bikini fitness -170cm
1. Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Tampere
2. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
5. Anni Länsilahti, Team Glory, Helsinki
6. Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku
7. Reetta Kähärä, Team Power Gym, Kuusankoski
8. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
9. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
10. Maria Isolauri, Team Solana, Helsinki
11. Alice Lübitch, Team Badass Athletes, Espoo
12. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku M45

Bikini fitness -172cm
1. Petra Vanhapiha, Team Elite Academy, Helsinki
2. Niina Laamanen, Team Fitfarm, Tampere
3. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
4. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
6. Niina Sipilä, Team Power Gym, Kouvola
7. Nea Leinonen, Team Piukat Paikat, Pori
8. Kaisa Kantola, Team Jiipee, Kuusamo M35
9. Céline Tschirpig, Team SPower, Tampere

Bikini fitness +172cm
1. Sonja Ollila, Team Warriors, Valkeakoski
2. Janina Latovehmas, Team Strong Body, Nummela
3. Milla Tukiainen, Team Pro Academy, Tampere
4. Janina Lehti, Team Finnish Physique Academy, Espoo
5. Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
6. Sanna Pyykkö, Team Glory, Helsinki
7. Anahita Manoocheri, Team Glory, Tampere
8. Sarita Ojala, Team Fitfarm, Rauma
9. Heidi Sillanpää, Team Balanced Body, Vaasa
10. Sanna-Maija Aalto,Team Optimal Fit K&M, Lahti
11. Sanna Nieminen, Team Badass Athletes, Tampere
12. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
13. Ilona Pehkonen, Team Pro Academy, Helsinki

Bikini fitness over all: Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki

 

Lisää tietoa aikatauluista yms. Nordic Fitness Expo kotisivuilta

Sunnuntaina kilpaillaan myös IFBB Nordic Championships eli Fitnessin Pohjoismaiden mestaruuskilpailut. Sunnuntain PM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

NFE 2021 Lauantain PM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

NFE 2021 Lauantain SM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

Nordic Fitness Expo 2021 – Sunnuntain PM-kilpailujen tulokset!

16.-17.10.2021 järjestetään perinteinen jokavuotinen Nordic Fitness Expo. Suomen Fitnessurheilu Ry:n järjestämä Fitness Expo on kaksipäiväinen kilpailutapahtuma, jossa kilpaillaan tänä vuonna Suomen mestaruuksien ohella IFBB Nordic Championships eli Fitnessin Pohjoismaiden mestaruusksista. Sunnuntaina PM-kilpailujen lajeina ovat Body Fitness, Classic physique, Classic bodybuilding, Women’s physique ja Fitness. Tästä postauksesta löydät sunnuntain Fitness Expo PM-kilpailujen tulokset!

Sunnuntain PM-kilpailujen tulokset

Body fitness PM

Junior body fitness
1. Claudia Päivänurmi, Finland
2. Julia Nyqvist, Sweden
3. Ellen Wiren, Finland
4. Joanna Manninen, Finland
5. Ella Halima, Finland
6. Roosa Mäkinen, Finland
7. Emmi Räsänen, Finland
8. Minette Mäkinen, Finland
9. Jade Järvinen, Finland

Body fitness -158cm
1. Jenni Mäenpää, Finland
2. Essi Törrönen, Finland
3. Tanja Tuohino, Finland
4. Claudia Päivänurmi, Finland
5. Tiina Niinimäki, Finland
6. Elisabeth Gunnarsson, Sweden
7. Iida Lehtiö, Finland
8. Jenny Nikki, Finland
9. Taina Tarvainen, Finland
10. Somporn Booranmoon, Sweden
11. Ellen Wiren, Finland
12. Minna Hotti, Finland
13. Joanna Manninen, Finland
14. Erika Ruokamo, Finland

Body fitness -163cm
1. Jonna Mäkinen, Finland
2. Krista Anttonen, Finland
3. Tiina Kulmala, Finland
4. Miisa Haakana, Finland
5. Hanna Korhonen, Finland
6. Heli Pakarinen, Finland
7. Suvi Tihinen, Finland
8. Katriina Pietilä, Finland
9. Jeanette Hansen, Norway
10. Tiina Skinnari, Finland
11. Johanna Siltala, Finland
12. Heidi Mannila, Finland
13. Katariina Hentinen, Finland
14. Minette Makinen, Finland
15. Päivi Koskinen, Finland

Body fitness -168cm
1. Linda Vallin, Finland
2. Suvi Kaukainen, Finland
3. Petra Alanne, Finland
4. Karmen Kiier, Estonia
5. Therese Thorin, Sweden
6. Krista Luoto, Finland
7. Essi Vertanen, Finland
8. Heidi Järvinen, Finland
9. Susan Hakala, Finland
10. Venla Forsström, Finland
11. Maria Ahlberg, Sweden
12. Pernilla Valsinger, Sweden
13. Tiia Takala, Finland
14. Auli Sakko, Finland
15. Janita Pulkkinen, Finland
Merja Turpeinen, Finland
Laura Saine, Finland

Body fitness +168cm
1. Katariina Pitkänen, Finland
2. Heidi-Mari Ojala, Finland
3. Helena Huikkala, Finland
4. Erika Selander, Finland
5. Linda Backlund, Finland
6. Ida Jouhki, Finland
7. Jaana Vehkamaa, Finland
8. Roosa Mäkinen, Finland
9. Sarianna Hietala, Finland
10. Essi Ikäläinen, Finland
11. Lotta Monttinen, Finland

Over all: Jenni Mäenpää, Finland

Classic physique PM

1. Benard Antwi, Finland
2. Martin Troive, Sweden
3. Mikko Muttonen, Finland
4. Jani Peltoniemi, Finland

Classic bodybuilding PM

Junior classic bodybuilding
1. Nuutti Kokkonen, Finland
2. Teemu Laaksonen, Finland
3. Ivan Sarapov, Estonia

Classic bodybuilding -180cm
1. Robert Nitz, Finland
2. Eetu Lähteenmaa, Finland
3. Aram Hajipour, Finland
4. Pasi Järvenpää, Finland
5. Aapo Kilpeläinen, Finland
6. Mikko Kainulainen, Finland

Classic bodybuilding +180cm
1. Jeve Ojala, Finland
2. Jouni Pesonen, Finland
3. Teemu Laaksonen, Finland

Classic bodybuilding over all: Jeve Ojala, Finland

Women’s physique PM

1. Ulpu Silvennoinen, Finland
2. Susanna Hottinen, Finland
3. Marika Näykki, Finland
4. Tanja Ekola, Finland
5. Inger Walle, Norway
6. Janni Tuononen, Finland
7. Saara Kokko, Finland
8. Anni Karinen, Finland

Fitness PM

1. Janica Aherikko, Finland
2. Jasmin Mantila, Finland
3. Eevi Seikkula, Finland
4. Olga Tarassovskaja, Estonia
5. Karena Eerikainen, Finland

 

Lisää tietoa aikatauluista yms. Nordic Fitness Expo kotisivuilta

Sunnuntaina kilpaillaan myös Suomen Fitnessurheilu Ry:n Fitness SM-kilpailut. Sunnuntain Fitness SM-kilpailun tulokset löydät TÄÄLTÄ

NFE 2021 Lauantain PM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

NFE 2021 Lauantain SM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ