Hae
Metallisydän

Nordic Fitness Expo 2021 – Lauantain SM kilpailujen tulokset!

16.-17.10.2021 järjestetään perinteinen jokavuotinen Nordic Fitness Expo. Suomen Fitnessurheilu Ry:n järjestämä Fitness Expo on kaksipäiväinen kilpailutapahtuma, jossa kilpaillaan Suomen mestaruuksista Suomen Fitnessurheilu Ry:n alaisissa lajeissa. Lauantaina vuorossa ovat Women’s physique, Fitness, Fit model, Classic bodybuilding, Classic physique ja Body fitness. Tästä postauksesta löydät lauantain Fitness Expo SM-kilpailujen tulokset!

Lauantain SM-kilpailujen tulokset:

Women’s physique SM

1. Ulpu Silvennoinen, Team Strong Body, Vesivehmaa M35
2. Marika Näykki, Team Bull’s All Out, Hyllykallio M40
3. Tanja Ekola, Lean Team, Nokia M35
4. Susanna Hottinen, Team Solana, Vantaa
5. Janni Tuononen, Team Warriors, Helsinki
6. Hannele Kejonen, Team Jiipee, Tuusula M35
7. Saara Kokko, Northern Light’s Fitness Team, Oulu M35
8. Emmi Räsänen, Team Solana, Espoo
9. Anni Karinen, Team Sportlife, Kerava

Fitness SM

1. Jasmin Mantila, Team Pro Level, Helsinki
2. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
3. Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma
4. Karena Eerikäinen, Team Top Gun, Helsinki

Fit model SM

1. Sofia Kareeva, Team Karboni, Turku
2. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
3. Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna
4. Kati Viitala, Team Golden Fitness, Turku
5. Eeva Viinikainen, Team Golden Fitness, Tampere
6. Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku

Classic bodybuilding SM

Classic bodybuilding -180cm
1. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo M40
2. Aram Hajipour, Team Karboni, Turku M40
3. Nuutti Kokkonen, Team Fysiomotion, Kuopio
4. Antti Heisto, Team Karboni, Jyväskylä
5. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
6. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere M45
7. Henri Kivijärvi, Team Karboni, Savonlinna
8. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kem
9. Mikko Kainulainen, Team Powerhouse ry, Tampere
10. Jarkko Kettunen, Team Kuofit, Varkaus
11. Johnny Furu, Team Pro Level, Helsinki M40

Classic bodybuilding +180cm
1. Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä
2. Jouni Pesonen, Team Jiipee, Oulu
3. Teemu Laaksonen, Team Fitfarm, Tampere
4. Aleksi Tumelius, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
5. Eemi Salminen, Team Solana, Helsinki
6. Kimi Filpus, Team Solana, Helsinki
7. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
8. Jesse Salminen, Team Sportlife, Lappeenranta

Classic bodybuilding over all: Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä

Classic physique SM

1. Benard Antwi, Team Jiipee, Kuusamo
2. Mikko Muttonen, Team Jiipee, Savonlinna
3. Jani Peltoniemi, Team Jiipee, Kem
4. Mikko Piirainen, Team Karboni, Jyväskylä
5. Sattar Karimi, Team Karboni, Jyväskylä
6. Shapor Karimi, Team Karboni, Jyväskylä

Body fitness SM

Body fitness -158cm
1. Jenni Mäenpää, Team Jiipee, Oulu
2. Essi Törrönen, Team Jiipee, Tornio
3. Tanja Tuohino, Team Jiipee, Jääli
4. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala M45
5. Ellen Wiren, Team Elite Academy, Tampere
6. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy M45
7. Claudia Päivänurmi, Team Glory, Joensuu
8. Jenny Nikki, Team Pro Level, Vantaa
9. Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo M35
10. Iida Lehtiö, Team Fitfarm, Tampere
11. Joanna Manninen, Team Elite Academy, Palokka
12. Maiju Arola, Team Fitfarm, Valkeakoski
13. Joan Keihäs, Team Fit-X, ParainenM35
14. Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala M35
15. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku M45
16. Monna Helen, Team FitFire, Viitaila  M40

Body fitness -162cm
1. Jenny Karjalainen, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
2. Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Tiina Kulmala, Team Strong Body, Vantaa M35
5. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
6. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
7. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa M35
8. Jutta Hautamäki, PT Team Fit, Lahti
9. Heidi Mannila, Team West Coast Fitness Academy, Laitila M35
10. Johanna Virtaniemi, Team Pro Fit, Kuortane  M35
11. Minette Mäkinen, Team East Body, Huittinen
12. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa (M35
13. Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori
14. Melina Tikkanen, Team Fullmetal, Jyväskylä  M40
15. Päivi Koskinen, Team Piukat Paikat, Noormarkku M45
16. Mercedes Franzén, Team TS Performance, Lappeenranta M40

Body fitness -164cm
1. Miisa Haakana, Team Badass Athletes, Espoo
2. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio M45
3. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori M35
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio M35
5. Venla Forsström, Team Fitfarm, Helsinki
6. Essi Vertanen, Team Balanced Body, Pirkkala
7. Tiia Takala, Team Athlete Figures, Lappeenranta
8. Mira Ahola, Crew 03 -team, Vantaa
9. Johanna Siltala, Team Fitfarm, Lohja
10. Martiina Pajunen, Team Optimal Fit K&M, Tampere M35
11. Marika Rantala, Team Pro Fit, Seinäjoki
12. Milla Mikkonen, Team Sportlife, Kokkola
13. Merja Turpeinen, Team Ladyline, Pielavesi M40
14. Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
15. Laura Saine, Team West Coast Fitness Academy, Pori M35

Body fitness -167cm
1. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
2. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Rauma M40
3. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame M35
4. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki M35
5. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa M45
6. Jenna Räty, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Anna Lehtonen, Team X-Shape, Seinäjoki
8. Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio
9. Janita Pulkkinen, Team SuperMoves, Kirkkonummi
10. Auli Sakko, Team Pro-AM Gym, Keminmaa M40
11. Jade Järvinen, Team Top Gun, Turku
12. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Lohja M40

Body fitness -170cm
1. Elina Nöjd, Team Bull’s All Out, Helsinki M35
2. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
3. Essi Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Nurmijärvi M35
4. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
5. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
6. Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele M35
7. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
8. Lotta Mönttinen, Team Fitfarm, Helsinki
9. Meiju Kiiski, Team Optimal Fit K&M, Lahti M35
10. Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit K&M, Espoo M40

Body fitness +170cm
1. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
2. Heidi-Mari Ojala, Team Jiipee, Kuopio
3. Ida Jouhki, Sensei Team, Helsinki
4. Linda Päivinen, Lean Team, Tampere
5. Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo M45
7. Essi Ikäläinen, Team Solana, Helsinki
8. Mirella Mäkelä, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Sofia Fonsén, Team Bull’s All Out, Tampere
10. Anna Heinonen, Team Fysiomotion, Oulu
11. Riina Kuittinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää M40
12. Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää M35
13. Petra Maula, Team Strong Body, Lohja M35

Body fitness overall: Jenni Mäenpää, Team Jiipee, Oulu

 

Lisää tietoa aikatauluista yms. Nordic Fitness Expo kotisivuilta

Lauantaina kilpaillaan myös IFBB Nordic Championships eli Fitnessin Pohjoismaiden mestaruuskilpailut. Lauantain PM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

Sunnuntain kilpailujen tulokset tulen myös päivittämään mahdollisimman ajantasaisesti blogiin!

NFE 2021 Sunnuntain PM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

NFE 2021 Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset löydät TÄÄLTÄ

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.