Hae
Metallisydän

Vantaa Fitness Cup 2022 – Tulokset!

Tänä vuonna tulokkaiden SM-kilpailu sekä juniorien ja masters -kilpailu eli Vantaa Fitness Cup järjestetään 17.9.2022 Vantaalla. Kaikkiaan yli 300 kilpailijaa on ilmoittautunut mukaan päivän kilpailuihin. Tästä postauksesta löydät päivän mittaan kilpailujen tulokset!

Vantaa Fitness Cup 2022 tulokset

Classic physique juniorit 20-23-vuotiaat
1. Nuutti Kurola, Team Jiipee, Tampere​

Classic bodybuilding juniorit 20-23-vuotiaat
1. Santeri Körkkö, Team JiiPee, Rovaniemi
2. Teemu Tahvanainen, Jeven ja Eelin Tiimi, Kuopio
3. Jani Hyttinen, Team Karboni, Vantaa
4. Jonatan Utriainen, Team Voimalaitos, Porvoo

Classic bodybuilding masters
1. Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa
2. Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna

Men’s physique juniorit 20-23-vuotiaat
1. Anton Qaraman, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Erik Forssell, Team Pro Level, Espoo
3. Mohammad Kader, Team Fit Lions, Kauniainen
4. Jaakko Siipola, Team Bull’s All Out, Pori
5. Ville Liimatta, Optimal Fit K&M, Lahti

Men’s physique masters
1. Tero Leinonen, Team Guns and Poses, Oulu
2. Janne-Pekka Marttila, Team Guns and Poses, Oulu
3. Ilkka Ollila, Team IoFit, Kouvola
4. Lari Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu
5. Pekka Posio, Northern Lights Fitness Team, Helsinki
6. Lari Närhi, Team Karboni, Jyväskylä

Women’s physique masters
1. Johanna Kankus-Mikkola, Northern Lights Fitness Team, Kemi
2. Agneta Honkala, Team Tähtikunto, Mustasaari

Wellness fitness masters
1. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
2. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
3. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä

Wellness fitness juniorit 16-19-vuotiaat
1. Jenna Harri, Team X-Shape, Tampere
2. Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori

Wellness fitness juniorit 20-23-vuotiaat
1. Isabel Saarela, Team Bull’s All Out, Helsinki
2. Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu
3. Eevi Hiltunen, Team Madness, Naantali
4. Frida Leino, Team Balanced Body, Tampere
5. Elisa Annala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
6. Pihla Räsänen, Team Balanced Body, Nokia

Body fitness masters 35-39-vuotiaat
1. Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele
2. Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski
3. Mari Oikari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä
4. Heidi Mannila, Team West Coast Fitness Academy, Laitila
5. Eeva Isotalo, Team Bull’s All Out, Lempäälä
6. Elisa Lappalainen, Team Voimalaitos, Söderkulla
7. Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro

Body fitness masters 40-44-vuotiaat
1. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
2. Sirpa Polvi, Team Fysiomotion, Ylivieska
3. Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo
4. Monna Helen, Team FitFire, Asikkala

Body fitness masters yli 45-vuotiaat
1. Sari Papunen-Asumaniemi, Team FitFire, Tampere
2. Linda Furunäs, Team Trifinity, Vaasa
3. Katja Suosaari, Team SportLife, Jämsä
4. Merja Turpeinen, Team LadyLine, Pielavesi
5. Tiina Vuojärvi, Team Bodyrock, Raisio
6. Petra Kuusisto, Team Bull’s All Out, Naantali

Bikini fitness masters 35-39-vuotiaat
1. Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku
2. Kati Jokinen, Team Pro Fit, Kuortane
3. Karoliina Oksanen, Dream Team Athletes, Klaukkala
4. Veera Aunesluoma, Team Bull’s All Out, Vuorentausta
5. Susann Levander, Team Fitfarm, Vaasa
6. Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki
7. Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä
8. Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari
9. Heidi Takala, Team Piukat Paikat, Rauma

Bikini fitness masters 40-44-vuotiaat
1. Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu
2. Katariina Karlsson, Team MK-Physique, Mänttä
3. Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu

Bikini fitness masters yli 45-vuotiaat
1. Tetta Härkönen, Team Glory, Helsinki
2. Päivi Säisä, Team LadyLine, Iisalmi
3. Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku
4. Mervi Forsström, Team Supermoves, Helsinki

Bikini fitness juniorit 16-19-vuotiaat
1. Iina Pehkonen, Team East Elite Physique, Lieksa
2. Ellen Väärä, Team Pro Level, Helsinki
3. Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä
4. Vilma Korpela, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
5. Reetta Kinnunen, Team Fit-X, Paimio

Bikini fitness juniorit 20-23-vuotiaat – 165 cm
1. Elisa Hepola, Team Power Beauty Soul, Oulu
2. Laura Annola, Team Pro Fit, Tampere
3. Heli Tahvanainen, Team East Elite Physique, Lehmo
4. Taru Pesonen, Team Finnish Physique Academy, Porvoo
5. Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti
6. Pinja Lampi, MK-Physique, Tampere

Bikini fitness juniorit 20-23-vuotiaat + 165 cm
1. Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Savonlinna
2. Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa
3. Jenna Saarinen, Team Elite Academy, Tampere
4. Salla Erkkilä, Team Elite Academy, Helsinki
5. Nina Turunen, Team East Body, Joensuu
6. Minja Purhonen, Team Balanced Body, Jyväskylä
7. Essi Alanen, Team Pro Level, Jyväskylä
8. Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka
9. Sanni Vuorenmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää
10. Tia Tasa, Team Pro Level, Espoo
11. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

Men’s physique tulokkaat (avoin sarja)
1. Anton Qaraman, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Ilkka Ollila, Team IoFit, Kouvola
3. Mohammad Kader, Team Fit Lions, Kauniainen
4. Kaarle Wasama, Team Pro Level, Helsinki
5. Petteri Nousiainen, Team Karboni, Muurame
6. Ville Liimatta, Optimal Fit K&M, Lahti
7. Erik Forssell, Team Pro Level, Espoo
8. Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu
9. Victor Ramos, Team Pro Level, Helsinki
10. Pasi Puumala, Team Fysiomotion, Kokkola
11. Mika Pouttu, Team Strong Body, Lohja
12. Jaakko Siipola, Team Bull’s All Out, Pori
13. Pekka Posio, Northern Lights Fitness Team, Helsinki

Classic bodybuilding tulokkaat (avoin sarja)
1. Teemu Tahvanainen, Jeven ja Eelin Tiimi, Kuopio
2. Santeri Körkkö, Team JiiPee, Rovaniemi
3. Jani Hyttinen, Team Karboni, Vantaa
4. Jarmo Hintikka, Team Warriors, Espoo
5. Nico Orko, Team Pro Level, Kausala
6. Eemil Vesa, Team JiiPee, Rovaniemi
7. Jonatan Utriainen, Team Voimalaitos, Porvoo
8. Joona Pyrrö, Team JiiPee, Rovaniemi
9. Aapo Hyttinen, Team Pro Level, Joensuu
10. Tomi Pakka, Team Powerhouse ry., Seinäjoki
11. Markus Lindgren, Team Body Temple, Salo
12. Kim Dahl, Team Trifinity, Vaasa

Classic physique tulokkaat (avoin sarja)
1. Nuutti Kurola, Team Jiipee, Tampere
2. Aaro-Elias Seppo, Team East Body, Helsinki
3. Abdulnasser Bnaeean, Team Trifinity, Pietarsaari

Women’s physique tulokkaat (avoin sarja)
1. Johanna Kankus-Mikkola, Northern Lights Fitness Team, Kemi

Artistic fitness juniorit
1. Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä
2. Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti

Artistic fitness masters
1. Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä

Artistic fitness tulokkaat (avoin luokka)
1. Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä
2. Mikaela Tavio, Team Supermoves, Turku
3. Nelli Salmela, Team Guns and Poses, Oulu
4. Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti

Wellness fitness tulokkaat – 163 cm
1. Veera Seilonen, Team Strong Body, Mikkeli
2. Isabel Saarela, Team Bull’s All Out, Helsinki
3. Eerika Kehusmaa, Team JiiPee, Ii
4. Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu
5. Eevi Hiltunen, Team Madness, Naantali
6. Elisa Annala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
7. Sara Havia, Team Bull’s All Out, Espoo
8. Jenni Nyman, Team Fysiomotion, Ylivieska

Wellness fitness tulokkaat + 163 cm
1. Suvi Nieminen, Team Pro Level, Lahti
2. Tuuli Tyrväinen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Enni Tervola, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Janette Ketola, Team Bull’s All Out, Riihikoski
5. Nicoline Åström, Team SPower, Kokkola
6. Miia Seppälä, Team Badass Athletes, Tuusula
7. Salla Kelander, Team Pro Level, Tuusula
8. Jasmin Toivanen, Team Fitbody Pro, Keminmaa
9. Riikka Sjögren, Team Bull’s All Out, Raisio
10. Jenna Harri, Team X-Shape, Tampere
11. Frida Leino, Team Balanced Body, Tampere
12. Johanna Vekara, Team Pro Fit, Vaasa
13. Pihla Räsänen, Team Balanced Body, Nokia
14. Ilona Valtanen, Team Bull’s All Out, Sastamala

Wellness fitness Overall
1. Suvi Nieminen, Team Pro Level, Lahti
2. Veera Seilonen, Team Strong Body, Mikkeli

Body fitness tulokkaat – 160 cm
1. Marika Nyström, Team Will-Do, Vantaa
2. Netta Sanna, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Suvi Ahokas, Team Finnish Physique Academy, Tampere
4. Karoliina Ollanketo, Team JiiPee, Oulu
5. Minna Korhonen, Team Bull’s All Out, Vantaa
6. Ella Salonen, Team Power Gym, Hollola
7. Kiia Toivanen, Team East Elite Physique, Joensuu
8. Johanna Juselius, Team Trifinity, Nykarleby
9. Eveliina Saarinen, Team Bull’s All Out, Jämsä

Body fitness tulokkaat – 163 cm
1. Roosa Valtanen, Team Elite Academy, Espoo
2. Marika Myyry, Team Bull’s All Out, Lehmo
3. Janna Myllynen, Team Bull’s All Out, Orimattila
4. Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen
5. Vilma Wik, Team Bull’s All Out, Oulu
6. Katja Suosaari, Team SportLife, Jämsä
7. Roosa Seppänen, Sensei Team, Ojakkala
8. Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo

Body fitness tulokkaat – 168 cm
1. Mindi Nuutti, Team Fitfabriken, Porvoo
2. Emilia Alitalo, Team SPower, Kaarina
3. Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski
4. Mari Oikari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä
5. Tiina Vuojärvi, Team Bodyrock, Raisio

Body fitness tulokkaat + 168 cm
1. Hilla Härkönen, Team East Body, Vantaa
2. Linda Vainio, Team Bull’s All Out, Turku
3. Hanna Räsänen, Team East Body, Joensuu
4. Venla Raussi, Team Finnish Physique Academy, Tampere
5. Eeva Isotalo, Team Bull’s All Out, Lempäälä
6. Anna-Maria Sallinen, Team Fysiomaker, Varkaus
7. Sirpa Polvi, Team Fysiomotion, Ylivieska
8. Karoliina Keisala, Team Bull’s All Out, Lapua
9. Tiia Reinikainen, Team Kuofit, Kuopio
10. Essi Vuorinen, Team Bull’s All Out, Tampere
11. Petra Kuusisto, Bull’s All Out, Naantali

Body fitness tulokkaat, Overall
1. Hilla Härkönen, Team East Body, Vantaa

Bikini fitness tulokkaat – 160 cm
1. Josefiina Jääskeläinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
2. Laura Annola, Team Pro Fit, Tampere
3. Essi Partanen, Team MK-Physique, Toholampi
4. Vilma Korpela, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
5. Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä
6. Mikaela Tavio, Team Supermoves, Turku
7. Taru Pesonen, Team Finnish Physique Academy, Porvoo
8. Lili Alanen, Team Bull’s All Out, Tampere
9. Emmi-Liisa Salminen, Team Green Beat, Pori
10. Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti
11. Susann Levander, Team Fitfarm, Vaasa

Bikini fitness tulokkaat – 163 cm
1. Jenni Rissanen, Team Pro Academy, Pieksämäki
2. Patricia Viitanen, Team Pro Level, Porvoo
3. Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu
4. Heli Tahvanainen, Team East Elite Physique, Lehmo
5. Paula Olkinuora, Team Trifinity, Mustasaari
6. Iina Taimi, Team Pro Level, Riihimäki
7. Heidi Takala, Team Piukat Paikat, Rauma

Bikini fitness tulokkaat – 166 cm
1. Elisa Hepola, Team Power Beauty Soul, Oulu
2. Salla Erkkilä, Team Elite Academy, Helsinki
3. Nina Turunen, Team East Body, Joensuu
4. Ella Pakarinen, Team MK Pro, Joensuu
5. Annu Kangas, Team Badass Athletes, Helsinki
6. Ellen Väärä, Team Pro Level, Helsinki
7. Roosa Uitus, Team Balanced Body, Pirkkala
8. Milla Nieminen, Team Pro Level, Espoo
9. Pinja Lampi, MK-Physique, Tampere
10. Reetta Kinnunen, Team Fit-X, Paimio

Bikini fitness tulokkaat – 169 cm
1. Iina Pehkonen, Team East Elite Physique, Lieksa
2. Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa
3. Tuulia Aula, Team JiiPee, Oulu
4. Jenna Saarinen, Team Elite Academy, Tampere
5. Minja Purhonen, Team Balanced Body, Jyväskylä
6. Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka
7. Iida Södergård, Nomad Elite Team, Pirkkala
8. Cecilia Patjas, Team IoFit, Kouvola
9. Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari
10. Sanni Vuorenmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää
11. Tia Tasa, Team Pro Level, Espoo

Bikini fitness tulokkaat +169 cm
1. Emilia Partanen, Team Elite Academy, Salo
2. Essi Alanen, Team Pro Level, Jyväskylä
3. Katariina Karlsson, Team MK-Physique, Mänttä
4. Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu
5. Maria Alikoski, Team Guns and Poses, Oulu
6. Karoliina Oksanen, Dream Team Athletes, Klaukkala
7. Veera Aunesluoma, Team Bull’s All Out, Vuorentausta

Bikini fitness tulokkaat, Overall
1. Iina Pehkonen, Team East Elite Physique, Lieksa

 

Palataan tuloksiin seuraavan kerran 8.-9.10.2022 Nordic Fitness Expon myötä!

SKL Loaded kehonrakennuksen SM 2022 tulokset!

Tänään, 3.9.2022 järjestetään Tampereella Suomen kehonrakennusliiton SM-kilpailut. Tampereella kilpaillaan Suomen mestaruuksista Bikini, Figure, Womens Physique Mens Physique, Mens Classic Physique sarjoissa sekä tietysti niin miesten kuin naisten kehonrakennuksessakin. Tästä postauksesta löytyy kootusti Loaded kilpailujen tulokset!

SKL Loaded kehonrakennuksen SM 2022 tulokset!

loaded tulokset

bikini

1. Tiina Kulo
2. Asha Nabulime
3. Hanna Varelius
4. Maaret Nousiainen
5. Petra Vesala
6. Cheyenne Järvinen

figure

1. Leeni Sajalahti
2. Erika Törrönen
3. Jaana Pajunoja
4. Vilja Varjoranta
5. Maria Yliluukas
6. Heidi Hänninen

Women’s physique

1. Suvi Heinonen
2. Noora Allonen
3. Päivi Kajaus

naisten kehonrakennus

1. Hanna Skyttä
2. Elisa Korkala

mens physique

1. Shah Hasan
2. Almir Secic
3. Soran Mohammed Khader
4. Tawfek Said

Masters 40 -80kg

1. Ossi Riekkinen
2. Vesa Partala
3. Ismo Manninen
4. Mehdi Karimi Babazidi

Masters 40 -90kg

1. Tommi Heinonen
2. Pasi Järvenpää
3. Kimmo Heinonen
4. Jarkko Valtonen

Masters 40 +90kg

1. Henry Lehtola
2. Tomi Hämäläinen
3. Marko Lampinen
4. Riku Göös
5. Turo Korkala
6. Petri Salonen

Masters 50

1. Marko Halonen
2. Juha Vesa
3. Jari Leino
4. Jouko Rajanen
5. Jan Sundell
6. Marko Holappa

Men’s Classic Physique alle 179cm

1. Juuso Kaivolainen
2. Rauli Kuivasniemi
3. Juha Tuominen
4. Mikko Timonen
5. Harri Saarivainio
6. Ville Halme

Men’s Classic Physique 179cm ja yli

1. Jani Pernell
2. Jani Hukkanen
3. Ayrton Kalek
4. Ehsan Rahimi
5. Janne Kailaniemi
6. Waltteri Raatikainen

Kehonrakennus miehet yleinen -70kg

1. Toni Luhtala
2. Vili Korhonen
3. Jari Leino
4. Mehdi Karimi Babazidi
5. Marko Sankala
6. Mika Mäkelä

Kehonrakennus miehet yleinen -80kg

1. Ossi Riekkinen
2. Vesa Partola
3. Juha Vesa
4. Ismo Manninen
5. Nuutti Peltomäki
6. Erkki Martin

Kehonrakennus miehet yleinen -90kg

1. Pekka Halonen
2. Tommi Heinonen
3. Jerry Virtanen
4. Kimmo Heinonen
5. Pasi Järvenpää
6. Jarkko Aaltonen

Kehonrakennus miehet yleinen +90kg

1. Pauli Pöyhiä
2. Pekka Mykrä
3. Mika Nikkonen
4. Aleksi Hirvonen
5. Mika Peltola
6. Marko Halonen

Suomen kehonrakennusliiton nettisivut löytyy TÄÄLTÄ